Forum Mense Srbije Forum Mense Srbije
www.mensa.rs

FAQ - Često Postavljana PitanjaFAQ - Često Postavljana Pitanja   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Korisničke grupeKorisničke grupe   Login prezentacijeLogin prezentacije 
 Forum SubscriptionsForum Subscriptions   ProfilProfil   Proveri privatne porukeProveri privatne poruke   PristupiPristupi 

Nivo inteligencije

Napiši novu temu   Odgovori na poruku    Forum Mense Srbije -> Testiranje i učlanjenje
Pogledaj prethodnu temu :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
SveNajbolje
Gost

PorukaPoslao: Petak, 17.07.2009 04:08    Naslov: Nivo inteligencije Odgovoriti sa citatom

Pozdrav svima na forumu.Cenio bih da mi odgovorite na sledeca pitanja.

1.) a.) Na iq testu hrvatske mense postigao sam rezultat od 165.Iz prvog pokusaja naravno.Test radjen u 06:00 pre podne.Nije da mi je omelo koncetraciju ali kazete da utice raspolozenje...Test radjen kako je predvidjeno 20 minuta.
Koliko znam skala na kojoj se racuna IQ tog testa je Catell-ova tj. DS-24
Ako je sadasnje merenje inteligencije po Mensinim standardima na deviaciji od 15/16 to bi znacilo IQ od otprilike 141+

b.) Na sajtu Danske Mense sam iz prvog pokusaja takodje postigao 143.SD-15.

c.) Na jos jednom sajtu(geocities emir hasimbegovic naci cete vec)
sam uradio cetvrti test za nekih desetak minuta u isto vreme kad i test Hrvatske Mense.Iscrpljen.Svi odgovori tacni 100 posto sam siguran posto nisu data resenja.Uradio bih ja njih odmah,ali ipak 6 ujutru.

d.) Ima jos jedan sajt na kome sam pre jedno pola godine nasao isto neverbalni test i na kome sam postigao IQ preko 140 po SD-15.Ne secam se naziva sajta.

Pokusao sam da popunim jos neke testove preko interneta i knjiga koje sam trazio u knjizarama.Medjutim vecina njih je verbalna, a pravih je zadataka malo ili ih nema.

c.) Na sajtu HighIQsociety sam imao140, ali tu je logickih zadataka malo i ne predstavljaju nikakav problem.Sve ostalo se svodi na znanje i to iz struke...Ali opet lepo izgleda.

Resavao sam i Bergmanov test.Doduse samo besplatnu verziju preko interneta.Petnestak slobodnih pitanja i nijedno mi nije predstavljalo problem.

Dakle da najzad postavim pitanje broj 1.

Da li mozete da mi preporucite neke neverbalne IQ testove poput Mense koji se nalaze na internetu ili imaju negde da se kupe?Hvala unapred.

2.) Pitanje broj 2 cu da postavim odmah, pa razmatrajuci gore navedene cinjenice i dole navedene odgovorite najiskrenije moguce.

Da li imam visok IQ?Ali ne u smislu samo visok nego je li to nivo inteligencije kojim stvarno mogu da se ponosim?Znaci stvarno visok nivo.

Evo nekih zanimljivosti.Sve su istinite naravno.

a.) Ceo osmi razred osnovne skole uglavnom sam proveo kod kuce tj. nista nisam ucio.Razlog je taj sto sam bio depresivan itd.Medjutim kada je dosao kraj skolske godine jedno mesec dana ranije, uzeo sam knjige i za dva dana od korica do korica naucio sve i jedan predmet bez greske.Ne mislim naravno da sam ucio bez prekida.Samo sam se potrudio.Onda opet nista nisam ucio za prijemni, pa sam vezbanku za prijemni iz matematike(400 zadataka) uzeo u dvanaest sati posle ponoci, a ujutru u 10/11 je prijemni.Matematiku u zivotu nisam pipnuo i puno mi je dosadna moram priznati.I sta da kazem prijemni uradjen 19/20 maksimalnih poena.

b.)Pre dva dana sam pozeleo da naucim spanski jezik cisto samo za sporazumevanje ne nesto napredno.Danas evo dva dana kasnije znam 70/80 posto gramatike spanskog jezika zajedno sa vremenima i oko 700 reci.

c.)TALENTI:

Imam stvarno veliki talenat za crtanje(portreti,stripovi).

Imam talenta za muziku.To sam skoro otkrio pre jedno dva meseca kada sam samo zeleo da se zezam i i odsviram nesto na virtuelnom sintisajzeru.Pre toga nisam znao sta je nota a kamoli njihove duzine,pauze...Sve to sam naucio za pola sata da bude perfektno i sada nema sta ne mogu da odsviram.Steta sto moram da sviram preko tastature.

Talentovan sam i sto se tice glume medjutim to je nesto sto mora da se uvezbava i usavrasava,a u nasoj zemlji za to nema uslova tako da to i ne racunam.

Tu je naravno jos dosta,dosta drugih kvaliteta sto se tice minornih stvari i onih vezanih za umetnost i stvaranje.Borilacke vestine,ples...

Programski jezik c++ naucio za dvadeset dana, ali po veoma malo ucenja na nivou da napravim mp3 ili video player ili manje igre...

d.) Jako dobro pamcenje.Secam se aman svega od svoje druge godine.Kako da objasnim secam se dijaloga starih godinama.

E, da.Sa dve i po godine sam se izgubio od roditelja dok smo bili u gradu(ipak se ne secam najjasnije)i sam se vratio kuci sa tri prevoza.

Sta jos da kazem radoznao sam,originalan,perfekcionista...

zamolio bih vas da mi na pitanja ne odgovarate sa -sve je nepouzdano dok se ne proveri u Mensi- nego da iskreno kazete sta mislite.Ja sebe smatram izuzetno inteligentnim, ali zelim vase misljenje na osnovu prilozenog.

Imam 16 godina.

Zeleo bih ovom prilikom i da vas pitam kako da se oslobodim grca od vremena?Ne volim ogranicenje i sav se istripujem iako sve zavrsim u predvidjenom vremenskom limitu.

Takodje postoji li mogucnost da sam polazem Mensa test kada napunim sedamnaestu.Mislim da ne budem u grupi nego sam u prostoriji sa kako da kazem nadzornikom.Razlog je taj sto mi stvarno dosta opadne koncetracija kada radim bilo kakav test u grupi.Cudno znam,ne pitajte.

I jos nesto ali nemojte pogresno da me razumete.U odnosu na IQTest.dk, proporcionalno tim dvadeset minuta,koji je odnos tezine Mense i tog testa.Logicno da je Mensa teza samo me zanima koliko(duplo,dvoduplo?)posto je navedeni test i vise nego lak(i jos nesto sto sam zaboravio da napomenem test sam radio pet minuta tacno).

Htedoh da postavim jos neka pitanja ali 5 je ujutru i idem da zagrlim krevet.

Pozdrav svima jos jednom.
Nazad na vrh
aborovic

Na boardu od: 20 Dec 2005

PorukaPoslao: Petak, 17.07.2009 14:33    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Za pitanja koja ste postavili nadlezan je ovlasceni psiholog Mense. Mozete psihologu uputiti mail sa svojim pitanjima. Adresu psihologa naci cete na stranici Kontakt zvanicnog web sajta Mense Srbije, adresa je u vrhu ove stranice.
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošaljite privatnu poruku
SveNajbolje
Gost

PorukaPoslao: Sreda, 16.06.2010 14:50    Naslov: Nivo inteligencije 2 Odgovoriti sa citatom

Ne mogu da verujem da ste u stvari odgovorili.

Zovete sebe inteligentnima a ne mozete da provalite najobicniju podvalu.

Pricam naravno o temi NIVO INTELIGENCIJE koju sam postavio ranije.

Koji ste vi...
Nazad na vrh
SveNajbolje
Gost

PorukaPoslao: Sreda, 16.06.2010 14:58    Naslov: Opet ja Odgovoriti sa citatom

Da li IQ ima veze sa genetikom?

Da li znaci da ako mi je roditeljima 110 i 85 , da ce i meni biti u tom dometu?
Ili mogu da se nadam clanstvu? Very Happy Very Happy Very Happy
Nazad na vrh
milicam

Na boardu od: 20 Dec 2005

PorukaPoslao: Sreda, 16.06.2010 15:24    Naslov: Re: Nivo inteligencije 2 Odgovoriti sa citatom

SveNajbolje ::
Ne mogu da verujem da ste u stvari odgovorili.

u opisu ovog podforuma lepo piše:
"Ako razmisljate o učlanjenju u Mensu ili jednostavno zelite vise da saznate o ovoj organizaciji postavite pitanje o testiranju, prijavljivanju, aktivnostima isl. Na Vasa pitanja odgovorice koordinatori aktivnosti Mense."
ja ne znam kako ko to shavata ali mi mislimo da je osnovni red da se odgovori.

SveNajbolje ::
Zovete sebe inteligentnima a ne mozete da provalite najobicniju podvalu.

Pricam naravno o temi NIVO INTELIGENCIJE koju sam postavio ranije.

Koji ste vi...

šta je ko može se zaključiti na osnovu onoga što smo ovde pisali Cool
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošaljite privatnu poruku
SveNajbolje
Gost

PorukaPoslao: Četvrtak, 17.06.2010 18:00    Naslov: Odgovor Odgovoriti sa citatom

Da li vi stvarno verujete da sam ja ozbiljan.Pa naravno kada gubite vreme uopste pregledajuci poruke koje zauzmu celu stranu.No , to je vas posao.S obzirom na vas nivo inteligencije (ne mislim da uvredim).
Pa ja da mogu sve ono navedeno bio bih Ajnstajn.

Ono sto hocu da kazem jeste ZEZAO SAM SE ALI VI NIKAKO DA PROVALITE!
Laughing Laughing Laughing
Nazad na vrh
SveNajbolje
Gost

PorukaPoslao: Petak, 18.06.2010 20:40    Naslov: Vi bas ne obracate paznju na mene Odgovoriti sa citatom

Sto mi ne odgovarate na pitanja.Ipak je to moja tema.

Stvarno je sramota da kulirate nekog od 19 godina.Prava sramota.gde su vam maniri.
Nazad na vrh
gost
Gost

PorukaPoslao: Petak, 18.06.2010 21:05    Naslov: Najgori forum Odgovoriti sa citatom

Kakvih tem ovde ima Shocked
"I dodjoh ovde trazeci spas,no sve sto nadjoh bejase nistavilo".
Pa ovo je najgori forum na kojem sam ikada bio.Ikada.Ocekujem inteligentne ljude sa stavom a nadjem tipove koji stalno odgovaraju sa "obratite se psihologu" odgovarajuci na ljudja pitanja.Da je ovo iole ozbiljan forum ne bi ovakve i onakve poruke sa g* prolazile nego lepo ban clana i brisi poruku ili temu.

A vi na ovo odgovarate."Molimo vas obratite se psihologu mense blablabla..."

Mensa nema sta.
Nazad na vrh
SveNajbolje
Gost

PorukaPoslao: Petak, 18.06.2010 21:19    Naslov: Mensa psiholog Odgovoriti sa citatom

J*** vas psiholog odgovorite mi na opsirno pitanje koje je ocigledno reprezentacija mojih sposobnosti i kvaliteta.

Ajde vi napravite digitron u c++ za samo 20 dana bez prethodnog znanja.Ljubomorni ste i puni kompleksa pa necete da odgovorite.

Ali neka nastavicu ja ovako sve dok vam ne dojadi.
Nazad na vrh
Prikaži poruke iz poslednjih:   
Napiši novu temu   Odgovori na poruku    Forum Mense Srbije -> Testiranje i učlanjenje Sva vremena su GMT + 1 sat
Strana 1 od 1

Skoči na:  
Možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete brisati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu