Forum Mense Srbije Forum Mense Srbije
www.mensa.rs

FAQ - Često Postavljana PitanjaFAQ - Često Postavljana Pitanja   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Korisničke grupeKorisničke grupe   Login prezentacijeLogin prezentacije 
 Forum SubscriptionsForum Subscriptions   ProfilProfil   Proveri privatne porukeProveri privatne poruke   PristupiPristupi 

jedan mali niz pitanja

Napiši novu temu   Odgovori na poruku    Forum Mense Srbije -> Testiranje i učlanjenje
Pogledaj prethodnu temu :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
Sparky
Gost

PorukaPoslao: Ponedeljak, 30.04.2007 12:56    Naslov: jedan mali niz pitanja Odgovoriti sa citatom

Postovani posetioci i administratori foruma,

Pregledajuci postavljena pitanja i odgovore ostajem nezadovoljene zelje za informacijama od veceg prakticnog znacaja. Kako primecujem, "aborovic" je uvek dala potpunu informaciju, te mi stoga ostaje da zakljucim da pitanja nisu bila dovoljan motiv za neki odgovor adekvatniji mojim potrebe; ergo, postavljam jedan mali niz pitanja za koji se nadam da ce dobiti drustvo Laughing :

1. Verovatno je najatraktivnije pitanje "kako izgleda test?". Ja sam pronasao nekoliko formulara za koje je receno da su ekvivalentni originalnom testiranju, ali kakve su sada novonastale promene u vezi za izgledom testa?

2. Koje oblasti inteligencije se testiraju?

3. Kako uticati na psiholoske faktore: tremu, nekoncentraciju ...

4. Koliko je "fizicki" potrebno resiti pitanja da bi prolaznost bila zagarantovana?

5. Da li gorenavedeni faktori mogu biti zaobidjeni strucnom procenom testa od psihologa?

5. Kako na internacionalnom site-u postoje smernice za spremanje testa kao i mock-exam, da li je moguce na neki nacin vezbati sebe za ispit (ne svoj IQ vec tacka 3), ili raditi neke testove koji bi nase iskustvo modelirali prema trazenom obliku testiranja?

6. Da li se prihvataju rezultati testova radjeni u nekoj drugoj instituciji (institut za zaposljavanje, regionalni centar za talente...)?

To bi za sada bilo sve. Hvala na paznji.

Puno pozdrava,

Pavle
Nazad na vrh
milicam

Na boardu od: 20 Dec 2005

PorukaPoslao: Ponedeljak, 30.04.2007 14:55    Naslov: Re: Help me if you can I'm feelin' down Odgovoriti sa citatom

Sparky ::
Postovani posetioci i administratori foruma,

Pregledajuci postavljena pitanja i odgovore ostajem nezadovoljene zelje za informacijama od veceg prakticnog znacaja. Kako primecujem, "aborovic" je uvek dala potpunu informaciju, te mi stoga ostaje da zakljucim da pitanja nisu bila dovoljan motiv za neki odgovor adekvatniji mojim potrebe;

Kao sto je vec receno aborovic daje potpunu informaciju te cu da ponovim u njeno ime:

aborovic ::
Jedina osoba koja moze da da strucni komentar o testovima je ovlasceni psiholog Mense. Adresu psihologa naci cete na zvanicnom sajtu Mense (adresa je u vrhu ove stranice) na stranici Kontakt.

5. Da li gorenavedeni faktori mogu biti zaobidjeni strucnom procenom testa od psihologa?

Ovlasceni psiholog Mense je po struci psiholog tako da pitanje uopste nije jasno.
da parafraziram u stilu cuvenog uputstva tj. ponovim jos jednom:
Jedina osoba koja moze da da strucni komentar ... je ovlasceni psiholog Mense. Adresu psihologa naci cete na zvanicnom sajtu Mense (adresa je u vrhu ove stranice) na stranici Kontakt.

6. Da li se prihvataju rezultati testova radjeni u nekoj drugoj instituciji (institut za zaposljavanje, regionalni centar za talente...)?

Koliko sam ja upoznata sa organizacijom testiranja kod nas do sada nismo imali takav slucaj ali za svaki slucaj ponovo:
Jedina osoba koja moze da da strucni komentar ... je ovlasceni psiholog Mense. Adresu psihologa naci cete na zvanicnom sajtu Mense (adresa je u vrhu ove stranice) na stranici Kontakt.

Hvala na razumevanju i pazljivom citanju.
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošaljite privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:   
Napiši novu temu   Odgovori na poruku    Forum Mense Srbije -> Testiranje i učlanjenje Sva vremena su GMT + 1 sat
Strana 1 od 1

Skoči na:  
Možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete brisati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu