Forum Mense Srbije Forum Mense Srbije
www.mensa.rs

FAQ - Često Postavljana PitanjaFAQ - Često Postavljana Pitanja   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Korisničke grupeKorisničke grupe   Login prezentacijeLogin prezentacije 
 Forum SubscriptionsForum Subscriptions   ProfilProfil   Proveri privatne porukeProveri privatne poruke   PristupiPristupi 

sta znaci IQ>156

Napiši novu temu   Odgovori na poruku    Forum Mense Srbije -> Testiranje i učlanjenje
Pogledaj prethodnu temu :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
singy
Gost

PorukaPoslao: Četvrtak, 11.11.2010 00:39    Naslov: sta znaci IQ>156 Odgovoriti sa citatom

Naime, u rezultatima koji su mi stigli postom pise
" .... sto predstavlja IQ>=156 po Katelovoj skali....."
Zasto vece ili jednako? zasto ne tacno toliko?
Da li to znaci da test nije precizan?
Hvala na odgovoru
Nazad na vrh
milicam

Na boardu od: 20 Dec 2005

PorukaPoslao: Četvrtak, 11.11.2010 14:21    Naslov: Odgovoriti sa citatom

kako je odgovor relativno kompleksan a da vas ne bih upućivala da odgovor tražite od našeg ovlašćenog psihologa, to sam pitanje prosledila našim psiholozima pa ću njihov odgovor okačiti čim ga dobijem.
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošaljite privatnu poruku
milicam

PorukaPoslao: Ponedeljak, 15.11.2010 03:28    Naslov: Odgovoriti sa citatom

::
Testovi kojima se Mensa služi ne mogu precizno i pouzdano da izračunaju jako visoke IQ vrednosti (preko 156 po Katelovoj skali) i iz tog razloga nekim kandidatima nije poslat rezultat sa preciznom brojkom, već sa informacijom ≥156. Na našem govornom i kulturnom području ne postoji test koji može precizno i pouzdano da izračuna te visoke vrednosti jer se sa veoma visokom inteligencijom menja i način njenog ispoljavanja koji je nemoguće precizno utvrditi, pa pouzdanost rezultata obavezno drastično opada, a i validnost celog takvog testa je pod velikim znakom pitanja.
Pozdrav
Fedor Munižaba
Nazad na vrh
slbl
Gost

PorukaPoslao: Nedelja, 19.06.2011 17:12    Naslov: iq >= 156 Odgovoriti sa citatom

Dobio sam rezultate testa i pise mi da imam iq veci ili jednak sa 156, zanima me gde bih mogao da se testiram za tacan iq, i da li bi se ti testovi racunali na principu da "bodovi" odmah krecu od 156, ili bi na tom testu mogao imati iq=150 naprimer?
Nazad na vrh
milicam

PorukaPoslao: Sreda, 22.06.2011 15:10    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Ne znam gde je moguce testiranje radi preciznog odredjivanja IQ-a kandidata koji je na testiranju u organizaciji Mense postigao rezultat iq>=156.
Ne verujem da bodovi "krecu" od 156 a skoro je sigurno da je moguce da na tom testu konacni rezultat bude iq=150.
Nazad na vrh
le me
Gost

PorukaPoslao: Petak, 23.12.2011 17:41    Naslov: 156+ Odgovoriti sa citatom

zanima me da li u srbiji može da se radi test koji mjeri IQ visočiji od 156? hvala.
Nazad na vrh
milicam

PorukaPoslao: Petak, 23.12.2011 19:28    Naslov: Odgovoriti sa citatom

::
... Na našem govornom i kulturnom području ne postoji test koji može precizno i pouzdano da izračuna te visoke vrednosti jer se sa veoma visokom inteligencijom menja i način njenog ispoljavanja koji je nemoguće precizno utvrditi, pa pouzdanost rezultata obavezno drastično opada, a i validnost celog takvog testa je pod velikim znakom pitanja.
Pozdrav
Fedor Munižaba
Nazad na vrh
Prikaži poruke iz poslednjih:   
Napiši novu temu   Odgovori na poruku    Forum Mense Srbije -> Testiranje i učlanjenje Sva vremena su GMT + 1 sat
Strana 1 od 1

Skoči na:  
Možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete brisati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu